Opis:

buenos agres 06Zaczęło się to wiosną 2007 roku w podziemiach bielskiej Befamy.
Zespół Buenos Agres założyli Tomasz Wojtusiak ( gitara ), Tymoteusz Wejwoda ( gitara ) oraz Andrzej Obuchowski ( perkusja ).
W początkowym składzie znalazł się również Przemek Jagosz ( bas ). W zespole brakowało już tylko wokalisty, front mana.
Po długim okresie poszukiwań „głosu" kapeli niespodziewanie do Buenosów dołączył … Amerykanin, Patrick Sherwood Bryson. A skoro Patrick rodowitym Amerykaninem był, pisał teksty i śpiewał tylko w swoim ojczystym języku. Jesienią 2007 roku z zespołu odchodzi Przemek, a nowym basistą zostaje Wojtek Zadora. Buenos Agres ma już rok.

Na pierwszych urodzinach zespołu pojawił się Grzegorz Całus ( klawisze ). Jak się pojawił, tak został. Wzbogaceni o klawiszowca Buenosi postanowili podzielić się ze światem swoją twórczością i wydać swoje pierwsze demo. I oto w czerwcu 2009 roku chłopaki nagrali 3 autorskie utwory w studio, lecz już miesiąc później niespokojny duch Patricka wezwał go za ocean. Buenos Agres szuka wokalisty. Po kolejnych żmudnych poszukiwaniach nowym „głosem" zostaje Julia Ludwikowska, w której za dwa lata odezwał się macierzyński instynkt. Julia żegna się z zespołem, by spełniać się jako mama. W między czasie zespół pozostał znów bez basisty. Wokalista i basista pilnie poszukiwani! W sierpniu 2011 roku do kapeli dołączył basista, Łukasz Pajor, a miesiąc później za mikrofonem stanęła Anna Mysłajek ( Mono Liza, voc ). Wreszcie nastała długo oczekiwana stabilizacja. Do czasu… W kwietniu 2012 roku, dokładnie miesiąc przed kolejną sesją nagraniową, ku zaskoczeniu wszystkich członków zespołu, z projektu odchodzi współzałożyciel Buenos Agres, Tymoteusz. Pech trwa, bowiem w czerwcu, po owocnej sesji nagraniowej, Łukasz z bólem poinformował kapelę o pilnym wyjeździe do Hiszpanii. Buenosi znowu szukają basisty. Po przemyślanych i cierpliwych poszukiwaniach do współpracy z zespołem został zaproszony Rafał Wieja. 22.08.2012 roku Buenosi wydali swój pierwszy album EP ( mini long play ), na którym znalazło się 5 autorskich utworów, zarówno w języku angielskim jak i polskim… Bez względu na wiele zmian personalnych Buenos Agres działa i po prostu robi swoje :-)

 

Linki:

Oficjalna strona zespołu

Strona na Myspace

Strona na Facebooku

 Dyskografia:

buenos agres buenos agresBuenos Agres
EP-ka wydana w 2012 roku.

Lista utworów:

01. Run
02. Do S. (EKG)
03. For Me
04. Time for Change 
05. Tu i Teraz

 

buenos agres buenos agresTam gdzie nie ma echa
Płyta wydana przez Soliton w 2015 roku.

Lista utworów:

01. Intro
02. Szept
03. W czasie
04. Do S. (EKG)
05. Prośba
06. Coraz mniej
07. Tu i teraz
08. Supernowa
09. Inny wymiar
10. Outro 

Media:

Buenos Agres - Tu i Teraz

Buenos Agres - Run

Buenos Agres - Prośba

Buenos Agres live

Buenos Agres koncert w BackStage Bielsko-Biała klip 01a

Galeria:

Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres
Buenos Agres

Jesteś autorem zdjęcia?

Komentarze obsługiwane przez CComment